2 Ağustos 2015 Pazar

balkon konuşmaları - v7.1

- bundan tam üç yaz önce , yine böyle doğru dürüst çalışmazken ve yine temmuz sıcakları kudurturken; ağustosu pas geçelim eylül hemen şimdi gelsin diye niyaz etmiştim. kabul olmadı. bu yaz da olmadı! biliyorum gelecek yaz ve ondan sonraki yaz da olmayacak. hiç olmayacak! o yüzden ve şimdiden bekirlere selam olsun. çekeceğiz, yolu yok...

- titiz ev kadınlarının yaptığı bahar yahut pazar temizliği gibi reader temizliğine giriştim bu sabah. baktım tam yüzotuziki ( rakamla 132) adet blogger takip ediyorum. daha doğrusu ediyor görünüyorum. sadeleştirme yaptım.,gerçekten okuyup takip ettiklerimi bir kenara okumadıklarımı öte yana ayırdım. sonuç; 62 blogger. belki tavşan yaparım.

- dinliyorum ama manuş baba'yı sevmiyorum galiba. matiz'i de, el roman'ı da.

- tatilden döneli yedi gün oldu. altı günüm balkonda geçti. mutlu değilim. ama mutsuz da değilim.

-serbes yazmayı bırakmış. bıraksın. teo'da müziği bırakmıştı. döndü. serbes'de döner. herkes döner. bırakacak, giden adam yedi düvele anons etmez. gider, bırakır. ne kadar ünlü de olsak, ünsüz de olsak önemsenmeye muhtacız. insanız.

- true dedective'e üç sorti yapıp bir türlü tutunamazken en çarpıcı yorumu serkan aydemir yapmıştı geçtiğimiz bahar başlangıcında. ben ancak yazın ortasında tutunabildim diziye. ve 4.bölümle uçtu adeta dizi. final bölümü biraz rezervuar köpeklerini anmsattı bana. biraz ama.

-gündeme dair bir şeyler yazarak-yazmayarak vicdanımı rahatlatmayacağım derken bile bunu yaptığımı görüyorum aslında. candan söylemiş en güzelini. bu dünyada ölümden başkası yalan..
.
candan erçetin -yalan

9 yorum:

 1. Balkon yahu. Benim yok diye kıvrandığım yer. Nasıl mutlu olmazsın? Ol!

  YanıtlaSil
 2. Acaba neler yapıyorsun diyecektim ki bütün sorularıma yanıt buldum. Madem öyle ben de ne güzel adamsın deyip kaçayım... :)

  YanıtlaSil
 3. balkonumun baktığı sokak, trafiğe tek yönlü açık.normal trafik akışı soldan sağa yönünde olmalı. saymadım ama sabahtan beri ters yöne geçen araçların sayısı daha fazla idi. ters bir milletiz vesselam! "hayat, sahip olduklarımızın dışındaymış meğer" diyor çok sevilen eski bir dizinin çok sevilen karakteri. sen balkonu seviyorsun, ben senin park keyfini, öteki berikinin turuncu vosvosunu, diğeri bir diğerinin şiir yazabilme yeteneğini falan. ama ve netice itibariyle beni ne mutlu ne de mutsuz eden balkon değil elbet. geçenlerde çok sevgili bir arkadaşıma dediğim gibi; sanki dev bir borunun içine sıkılmış gibi ne ileri ne de geri hareket edememek. mecburi bir eylemsizlik hali. belki de değil. hem gerçekten bunlar çok da önemli değil. galiba önemsenmek istiyoruz fazlasıyla. bu yüzden bütün saçmalıklarım, bütün şımarıklarım. yoksa balkon çok güzel. şimdi şu saat misal, hep eleştirdiğimiz kentsel dönüşümün heyula binası güneşimizi kısmış, rüzgar ne çok sert ne çok cılız. tam kıvamında esiyor. karşı apartmanın otoparkına günübirlik yahut haftalık tatilciler dönüş yapıyor. ve hala çok güzel , aşık olunası kadınlar geçiyor sokağımızdan. keza ve sadece bet sesli kuşlar ötmüyor bahçamızda. adlarını bilmediğim, nice şen kahkalı ötüşlerin sahibi kuşlar. belki kanarya belki bülbül. ama ve kuvvetle muhtemel serçegiller balkona komşu ağaçların üzerinde. kalanı da yükseklerde, en maviyle beyaza tuval olmuş gökyüzünde süzülerek beni çatlatıyor. Öyle yani:)

  YanıtlaSil
 4. hiççç balkon konuşması yapıyordum sevgili mişel. hem o senin güzelliğiniz:))

  YanıtlaSil
 5. Öyle.. dünyada ölümden başkası yalan..

  YanıtlaSil
 6. joe: sezen'in bir şarkısı var. bilirsin. çok güzel. vay, evet.

  hayat kısa: öyle.

  YanıtlaSil
 7. ben o filme ağlamıştım mithad selim,
  ama oyunculuğa tekrar tekrar saygı duymak gerek.

  :)

  YanıtlaSil
 8. filmler, kitaplar hayat gibi. bazen ağlatırlar, bazen güldürürler.:)

  YanıtlaSil